Regulace teplovzdušného solárního kolektoru
kolektory námi dodávaných modelových řad disponují jedinečnou technologií automatické regulace výkonu. Teplovzdušné solární kolektory automaticky regulují svůj výkon, tak aby v každém okamžiku poskytovaly maximální možný výkon s ohledem na aktuální podmínky. Výkon solárních kolektorů je plynule (spojitě) regulován a tepelný zisk dosahuje maximálních možných hodnot v průběhu provozního stavu. Kolektory disponují možností doplňkové - nucené ventilace v nočních hodinách.
Teplovzdušný solární kolektor zimní provoz
v průběhu zimního provozu je v kolektorech přeměnou solárního spektra na teplo vzduch ohříván a pomocí vzduchotechnické soustavy distribuován do nemovitosti. Tímto způsobem je zajišťována ventilace současně s využitím energeticky nezávislého zdroje tepla - panel vytápí a ventiluje a pracuje zcela bez nároků na externí zdroje - ZDARMA.
Letní provoz teplovzdušného solárního kolektoru
v letním období lze kolektor jednoduše vypnout. Všechny dodávané kolektory obsahují bezpečnostní prvky, které garantují zabezpečení kolektoru v době nečinnosti, nebo v průběhu extrémnéch teplot v letním období. Kolektory lze v průběhu letního období využít k doplňkové funkci nucené ventilace.
Teplovzdušné solární kolektory jsou odolné
dodávané kolektory jsou robusní konstrukce s velmi pevným rámem a odolnou povrchovou úpravou a bez problémů tak odolávají vnějším klimatickým jevům. Specifickou konstrukcí a způsobem upevnění jsou pevně spojeny se svislými konstrukcemi objektů. Čelní desková plocha je dobře chráněna proti degradaci UV zářením a vnějšímu poškození (například odlétavající kamínky od aut nebo sekaček na trávu).

Ověření podmínek je prováděno a cenová nabídka ZDARMA

Konstrukční podstatou teplovzdušného solárního kolektoru jsou tři desková rozhraní z materiálů optimalizujících proces energetické přeměny. Výsledkem energetické konverze probíhající v teplovzdušném solárním kolektoru (panelu) je proudění upraveného čerstvého venkovního vzduchu s dotací tepelné energie na výdechu kolektoru, tedy primárními účinky pro vnitřní prostředí navazujícího prostoru jsou:
• změna teploty vnitřního prostředí - kolektor vytápí
• změna skladby interního mikroklimatu dotací již filtrovaného venkovního čerstvého vzduchu, která společně se změnou tlakových poměrů na rozhraní int/ext daného prostředí změní i parametry na jeho výstupech - kolektor větrá
• změna přirozené cirkulace vnitřního prostředí
• změna relativní vlhkosti vnitřního prostředí v důsledku procesu výměny vzduchu a v případě dlouhodobého působení i změna relativní vlhkosti konstrukcí včetně snížení rizika kondenzace vodních par či eliminaci dlouhodobých následků tohoto jevu (také biotické organismy - plísně) - tedy odvlhčuje. Teplovzdušný solární kolektor (teplovzdušný solární panel) má multifunkční povahu s nulovými provozními náklady.